Chór Salawa - Odpust u bł. Anieli Salawy 2014

Odpust u bł. Anieli Salawy 2014

"Tylko czyste serca zdolne są do prawdziwej miłosci"
ks. Kardynał Wyszyński , 

14 września odbyła się Msza Odpustowa ku czci bł Anieli Salawy. Rozpoczęcie uroczystej mszy poprzedził przemarsz przez kościół dwóch par trzy osobowej delegacji niosącej sztandary z Akcji Katolickiej oraz z Żywego Różańca. Kazda Msza Święta zwłaszcza niedzielna jest wielkim świetem co skłania uczestniczacych w niej do szczególnej postawy. Wyrazem oddania odpowiedniej czci i szacunku dla liturgii jak i współuczestników jest dobór własciwego odzienia. Dobitnym przykładem stonowanej elegancji sa wszyscy uczestnicy Chóru Salawa odznaczajacy sie zawsze wysoką kulturą ubioru a w szególności Pan Dyrygernt. Młodzież w przewazających kolorach bieli a dorosli bardziej w czerni.

 Na dzień Odpustu przypadło równiez Świeto Podwyzszenia Krzyża, które skłania również do refleksji nad wymiarem Krzyża w naszym życiu - zgoda na Krzyz a wiec akceptacja cierpienia daje tez pewną wolność, czego w zaden sposób nie daje ucieczka od niego. Cierpienie moze miec wymiar twórczy, moze byc darem, i jesli bedziemy umieli go przyjac z pokora przyniesie niewymierne wartosci. 

Jak wspomniał Ksiadz Misjonarz podczas odpustowego kazania, młodzi ludzie pragną uczynic swe zycie wyjątkowym - choc nie zawsze jednak zdają sobie sprawe co to tak naprawde znaczy. Dla mnie wyjatkowośc zycia nie moze obyc się bez pierwiastka duchowego czyli boskiego tchnienia, które sygnalizuje nam ze nie tylko realizujem samych siebie ale równiez Zamysł Bozy - Bozy plan. Ono nadaje mu sens w ostatecznym rozrachunku. Przykładem zawierzenia sie Bogu, życia według łaski a nie własnych upodobań jest nasza patronka bł. Aniela Salawa. Wyjatkowość jej zycia przejawiała sie nie tylko w nadprzyrodzonym wymiarze jej zycia jaki wiodła ale równiez poprzez poddanie się Łasce Bozej, absolutnym posłuszeństwie w kazdym aspekcie zycia. Aniela Salawa nie kwestionowała niczego co mówił do niej "głos bozy" nie dokonywała zbędnych analiz lecz pokornie słuzyła. Nadprzyrodzona relacja Anieli z Bogiem oraz jest całkowite zaufanie to w istocie wzór miłosci doskonałej. Aniela Salawa była piękna dziewczyną lecz sądzę ze jedyną bizuterią jaką nosiła były drobne kamyczki rózanca owiniete wokół przegubu jej dłoni. To niezwykłe zawierzenie Matce Najświętrzej, którą w istocie traktowała jak najprawdziwszą włąsną Matkę daje obraz głębokiej dojrzałosci duchowej. Owa dojrzałość duchowa przydawała jej równiez spojrzenie i pewną wrażliwość Chrystusową, które kazało jej sądzic wedle bardziej wedle serce niz rozumu.

Z okazji odpustowej Mszy Świętej Chór Salawa zaśpiewał uroczyscie m.in : Przyjmij o Najswiętrzy Panie, Kleszczmy rękoma, O Boze dzieki Ci składamy, przez cały kościół Na zakończenie mszy sw. zostało odspiewane tez 14 zwrotkowe Te Deum laudamus czyli Ciebie Boga wysławiamy i oczywiscie Chór Salawa nadawał ton wszystkim śpiewajacymw kosciele!

"Panie! zyję bo każesz, umrę kiedy chcesz, zbaw mnie bo możesz!" - niech słowa Anieli Salawy, które w jakze wyrazisty sposób charakteryzyją jej osobowość przyświecają nam czasem ostateczny sens naszego życia!

Maria Rudkowska

Data: 25 września 2014   | Do góry |
Aktualne informacje